12 czerwca 2018

Warsztaty

Pracownia PALETA zaprasza na warsztaty plastyczne,
dla dzieci w wieku szkolnym, które obywają się w budynku Starej Kuźni w Węgrzcach ( w małej sali )

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci chcących rozwijać swój talent artystyczny lub po prostu pragną twórczo spędzić wolny czas, dopiero rozpoczynając swoją przygodę ze sztuką.
Zajęcia prowadzi mgr sztuki Monika Malinowska, absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, czynnie zajmująca się malarstwem,  mama 13-latka.
Podczas zajęć uczestnicy pracując w grupach wiekowych,  poznają  różne techniki plastyczne, rozwijają wyobraźnię oraz wrażliwość estetyczną, ćwiczą koordynację ręka-oko oraz cierpliwość.
Zajęcia są prowadzone w formie wykorzystującej wybrane elementy arteterapii ze szczególnym uwzględnieniem plastykoterapii, wspierające naturalny rozwój kreatywności, umiejętności koncentracji, uważności oraz wprowadzają w fascynujący świat sztuki.
Zajęcia obejmują: malarstwo, rysunek, kolaż, frotaż, płaskorzeźbę, ceramikę, maski, wprowadzenie do grafiki użytkowej oraz warsztatowej (projektowanie graficzne z elementami liternictwa, stempel, monotypia, dla starszych uczestników-linoryt), techniki dekoracyjne ( decoupage, quilling)  tworzenie małych form przestrzennych, sztukę z recyklingu.
Podczas zajęć nie krytykujemy, nie rywalizujemy, nie pracujemy według szablonów.  Zachęcamy, inspirujemy, wspieramy rozwój artystyczny uczestników warsztatów.  Inspiracji do naszych prac szukamy w naturze, otaczającym nas świecie i sztuce świata. Oglądamy prace innych artystów. Rozmawiamy o sztuce i jej historii, korzystamy z „Biblioteczki Artystycznej” wyposażonej w książki oraz albumy o sztuce.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE- UWAGA!!  TRWAJĄ ZAPISY NA ROK SZKOLNY – 2019/ 2010

Zajęcia odbywają się w budynku Starej Kuźni na Węgrzcach, w wyremontowanej małej sali.

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w warsztatach po pierwszych zajęciach (próbnych) opłata nie jest  pobierana.
-Regulamin pracowni jest do pobrania poniżej. Proszę uprzejmie o zapoznanie się z jego treścią.
-Proszę uprzejmie o parkowanie samochodów na parkingu za Starą Kuźnią, miejsce przed Kuźnią pozostawiamy dla pieszych i rowerzystów.

Grupa Makowskiego – Dzieci w wieku szkolnym– czwartek godzina  17- 18:30
zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 1,5 godziny, materiały plastyczne do zajęć zapewnia pracownia
koszt- 130 zł/ mies. Liczba miejsc ograniczona.
Trwają zapisy na rok szkolny 2019/ 2020

GRUPA Boznańskiej Dzieci 6-11 lat – piątek godzina 17- 18:30
zajęcia odbywają się raz w tygodniu, trwają 1,5 godziny, materiały plastyczne do zajęć zapewnia pracownia
koszt- 130 zł/ mies. Liczba miejsc ograniczona.
Trwają zapisy na rok szkolny 2019/2020.

 

Co przyda się na zajęciach plastycznych?

ubranie robocze czyli takie, które może się trwale zaplamić farbami lub fartuch.
– szkicownik ze sztywną okładką
– teczka wodoodporna do przenoszenia rysunków
– Zachowaj drobne pamiątki z wakacji np: różnego rodzaju bilety, pocztówki, zdjęcia, muszelki, kamyki, piasek, zasuszone kwiatki i liście, szyszki, gałązki. Wszystkie te przedmioty posłużą jako inspiracja do stworzenia  niepowtarzalnych prac plastycznych.
– Nie wyrzucaj niepotrzebnych skrawków ciekawych,  kolorowych tkanin, tasiemek i papierków, folii, włóczki, ładnych guzików, koralików, drucików, małych metalowych klamerek, kluczyków itp. , przydadzą się do stworzenia oryginalnych prac w technice kolażu, scrapbookingu i art journalingu


Formularz zapisów na warsztaty


GRUPA MakowskiegoGRUPA BoznańskiejGRUPA StanisławskiegoGrupa Van GoghaGrupa CèzanneGrupa Wyspiańskiego
Po wypełnieniu formularza skontaktujemy się w celu ustalenia szczegółów

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z przygotowaniem oferty. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Więcej informacji w Polityce Prywatności

Galeria Prac Uczniów


Zdjęcia z pracowni i warsztatów